Ktherm

Dodáváme a montujeme:

Udělejte svůj domov energeticky efektivnější

Teplovodní podlahové vytápění

Podlahové topení je nejlepším řešením moderních vytápěcích systémů s technologií založenou na nízkých teplotách s použitím tepelných zdrojů jakou jsou tepelná čerpadla, úsporné kondenzační kotle, elektro kotle a akumulační zdroje vytápění.

Podlahové teplovodní topení díky těmto možnostem nabízí významné benefity v úsporách energií a snížení nákladů na vytápění.

V průběhu teplejších částí roku se podlahové topení, vybavené správnými regulačními prvky, může používat také pro chladící účely. Místo teplé topné vody, která cirkuluje potrubím v zimním období, cirkuluje potrubím voda chladící. Běžné podlahové teplovodní topení se takto změní na systém s chladícím účinkem.

Věděli jste, že se podlahové topení dělí na suché a mokré podle způsobu pokládky?

Ukázka pokládky podlahového vytápění pro mokrý proces Ukázka pokládky podlahového vytápění pro suchý proces

Jaký je rozdíl?
U mokrého procesu se trubky kladou do systémových desek nebo přímo na vrstvu skladby podlahy (polystyrén + fólie). Následně se podlaha zalije anyhydridem nebo betonovou směsí, která musí vyschnout. U této varianty je potřeba počítat s časovou náročností.

U suchého procesu se trubky kladou do speciálních sádrovláknitých desek s vyfrézovanou drážkou pro trubky. Vyšší pořizovací cena je kompenzována plně pochozí skladbou podlahy za 24 hodin a za 48 hodin od ukončení montáže lze pokládat jakoukoliv podlahovou krytinu. Výhodou je také nízká stavební výška pouze 25 mm.
Suchý proces je vhodný zejména do dřevostaveb a montovaných domů.

Výhody podlahového vytápění

  • Skryté vytápění. Obytný prostor nenarušují žádné radiátory, které ubírají prostor.
  • „Měkké“ příjemné teplo. Celá plocha podlahy se využije k výměně tepla.
  • Úspory energií. Tímto způsobem lze místnosti vytápět na teplotu o 2-3°C nižší než u klasického radiátorového topení.
  • Nižší provozní náklady.
  • Podlahové topení je kompatibilní se všemi dostupnými zdroji tepla.
  • Nedochází k šíření prachu – je zabezpečen vyšší hygienický komfort pro alergiky a lidi s respiračními problémy
  • Je vyloučeno riziko úrazů a popálenin o radiátory.

Vyšší úroveň komfortu

Podlahové teplovodní topení je v současné době nejlepším systémem vytápění rodinných domů díky využívání nejnovějších technologií vytápění, regulace a také uplatnění nových velmi sofistikovaných materiálů navržených tak, aby bylo dosaženo maximální úrovně izolačního standardu.

Podlahové vytápění je zkonstruováno tak, aby prostřednictvím plochy místnosti zajistilo rovnoměrnou distribuci a sálání příjemného, neagresivního, tepla. Tímto se vytváří ideální pokojové klima, které navyšuje náš celkový příjemný pocit z bydlení – což je jeden ze základních požadavků na kvalitu života.

Proč si vybrat nás?